درباره ما

 

امروزه پیشرفت‌های روز افزون علم و تکنولوژی و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی در راستای پاسخگویی به درخواست و نیاز انسان برای دستیابی و کسب تجارب و دانش بیشتر سبب همراستا شدن علم پزشکی با تجهیزات پزشکی شده بطوریکه این دو مکمل یکدیگر بوده و در کنار یکدیگر میتواند به رشد و نمو دست یابند. همچنین در این میان اهمیت ویژه ارائه خدمات پزشکی در جهت آسایش  و آرامش بیماران در بیشتر جوامع  سبب پرنگ تر شدن نقش تجهیزات پزشکی شده است.حال تختهای بیمارستانی بعنوان پرکاربردترین وسیله پزشکی و همراهی روزمره و نیز تماس مستقیم کاربران با آنها دارای اهمیت ویژه و نقش دوچندان برای تامین رضایت و آرامش بیماران و همچنین کادر پزشکی میباشد. لذا نیاز به دوام و استحکام و و نیز کاربری آسان جزو ویژگیهای بارز این وسیله پزشکی میباشد.

 

 

با توجه به اینکه تختهای بیمارستانی  هتلینگ بیمارستانی نیز محسوب میشود لذا مقوله زیبایی در این بین جایگاه ویژه خود را دارد.و صد البته در این دنیای مدرن، تلفیق هنر و تکنولوژی یکی از راهکارهایی است که در هر زمینه ای سبب ساز ایجاد تحول و ساخت محصولاتی می شود که علاوه بر اعمال خواسته های مصرف کننده از نظر کارایی  طول عمر  کیفیت بتواند از لحاظ زیبایی و روان شناختی نیز تاثیر بسزایی در رضایت مصرف کننده داشته باشد. سینا ماموریت خود را برا این اساس بنا نهاده و معرفی محصول زیبا و نوآور را سر منشا هدیه زیبایی به محیطهای سرد و پر از اضطراب بیمارستان و از وظایف خود میداند.

 

هم اکنون ما با جرات به مشتریان خود اطمینان می دهیم که شرکت سیناحمدآریا ،به دلیل استفاده از تکنولوژی های روز دنیا، کارکنان با تجربه و نوآوری در طراحی و نیز ویژگیهای منحصر به فرد محصولات که نیاز و تقاضای بیماران و پرستاران را مد نظر قرار داده است یکی از برترین های این رشته می باشد.

 

آقای حمدالله غضنفری بنیانگذار مجموعه سینا فعالیت خود را در زمینه تجهیزات پزشکی فلزی با نام صنایع فلزی سینا از سال 1350 آغاز کرد. اکنون با گذشت بیش از 40 سال و با نام شرکت سینا حمدآریا که یک شرکت سهامی خاص بوده با تمرکز بر تولید تجهیزات هتلینگ بیمارستانی که عمدتا تختهای تخصصی بیمارستانی میباشد در فضایی به متراژ بالغ بر 15000 مترمربع  و سهمی بیش از 30 درصد بازار داخلی را به عنوان تامین کننده پیشرو عهده دار است.

 

سیستم منحصر به فرد  مدیریت شرکت سینا بر اساس سیستم مدیریت مشارکتی و با به کارگیری نیروی متخصص اداره میشود.
سیستم مدیریت مشارکتی سینا بر اساس تشکیل تیمهای کاری شورای راهبردی ،کیفیت ، تیم مشارکتی،   اسکوپ  و  برند بوده و با نظارت غیرمستقیم هیئت مدیره هدایت میشوند.

شورای راهبردی: 

متشکل از مدیران میانی و ارشد با هدف راهبری و تحقق استراتژیهای از پیش تعیین شده میباشد.

تیم مشارکتی و برند: 

متشکل از افراد خلاق و ایده پرداز برای امور مربوط به مشارکت در راستای کاهش هزینه ها و خط مشی سینا و نیز مدیریت برند سینا میباشد.

تیم اسکوپ:

جهت تحقیق و بررسی و پایش بازار ومدیریت ارتباط با مشتری و متشکل از کارشناسان فروش و مدیریت ارشد میباشد.

تیم کیفیت: 

متشکل از نماینده واحدهای تولید فنی مهندسی کنترل کیفی خدمات پس از فروش و فروش  میباشد و به منظور پایش و نظارت بر کیفیت نهایی محصولات و بسته بندی شرکت سینا و رسیدگی گروهی به شکایات و نظرات مشتریان میباشد

 

تعهدات سینا

امروز مقوله تعهد با گوشت و خون تک تک خانواده سینا آمیخته شده و جهت به تحقق رساندن و پایداری در این زمینه فعالیت خود را توسعه میدهند
شرکت سینا با شعار سینا متعهد و در راستای اهداف استراتژیک کوتاه مدت و بلند مدت خود و همچنین رعایت تعهد در زمینه کیفیت- خدمات پس از فروش- طراحی -رعایت حقوق مصرف کنندگان و مسئولیتهای اجتماعی را اثرگذارترین شاخص و تضمین ماندگاری سینا به عنوان برند پیشرو میداند.

تعهد در طراحی:

تغييرات و توسعه مداوم تکنولوژي، و همچنين تعيين اولويت نيازها و خواسته های مشتريان سینا را متعهد به طراحی و نوآودی در راستای ماموریت خود میکند که مبنای اول سیاستها و استراتژی سینا میباشد.

تعهد در کیفیت:

در تمام مراحل تولید از تهیه مواد اولیه، طراحی تا ساخت محصول نهایی رویکرد و جهت گیری اصلی حفظ کیفیت و و منطبق بودن با استانداردهای جهانی در راستای رضایت کامل مشتریان و کاربران محصولات سینا میباشد

تعهد در رعایت حقوق مصرف کنندگان:

حمایت از بهداشت، سلامت و ایمنی، منافع مالی و در حقیقت مقرون به صرفه بودن محصولات تولیدی و نیز آموزش مصرف کنندگان سرلوحه سینا در رعایت این مهم بوده و به آن ارج مینهیم

تعهد در خدمات پس از فروش:

اعتقاد به این که فروش تنها اول کار است و نقش اصلی سینا بعد از آن بعد و اهمیت خود را میابد سبب گشته خدمات پس از فروش دارای اهمیت بسیاری برای رسیدن به مرحله ای که ما از آن به کیفیت بالای خدمات در راستای ماموریت سینا که این نیز مبنای دیگری از سیستها و استراتژیهای سینا میباشد نام میبریم تبدیل شود

تعهد در وظایف اجتماعی:

شرکت سینا مسئولیتهای اجتماعی خود را به عنوان یکی از وظایف خطیر و مهم سازمانی خود در قبال جامعه میداند که تاثیر مستقیم اثرات این تفکر را در ر استای اهداف مسئولیتهای اجتماعی بر خانواده بزرگ سینا میتوان مشاهده کرد.

ماموریت سینا

ما با فراهم کردن بستری راحت وبا کارایی بالا برای بیمار به پیشرفت درمان و زیبایی بیمارستان کمک می کنیم.

چشم انداز سینا

ما برآنیم که در سینا, همگام با تکنولوژی روز دنیا در R&D و تولید و بهره گیری از نیروی متخصص جوان کشور و همچنین مشاوران زبده و با تجربه و نیز استفاده از امکانات موجود و بالقوه بهترین بستر تولید تجهیزات هتلینگ بیمارستانی را در راستای ماموریت خود فراهم آوریم و ضمن بالابردن سهم سینا در کشور و در بحث بهداشت و سلامت و همراستا شدن با استانداردهای روز دنیا گامی فراتر در مسیری برون مرزی نهاده و در گستردگی روابط بین الملل خود در جهت دستیابی به سهمی از بازار جهانی برداریم و یکی از برندهای شناخته شده دنیا در معرفی محصولات با کیفیت – زیبا و قیمت مناسب باشیم.

ارزشهای سازمانی در سینا

یکی از عوامل بقا ء و دوام یک سازمان رعایت ارزشهای رفتاری و اخلاقی در آن سازمان است که این ارزش ها در شرکت سینا حمد آریا بشرح ذیل تدوین شده است :
– رعایت کلیه قوانین مربوطه کشوری و مقررات سازمانی
– تلاش برای دستیابی به اهداف سازمان
– تکریم مشتری و ارج نهادن به جایگاه آن
– متکی بودن به حق عملکرد خود و عدم وابستگی و نیاز به کمک های مالی، دولتی و سایر افراد
– آموزش و یادگیری مستمر جهت رعایت و حفظ سلامت شغلی
– صداقت در گفتار و رعایت اصل رازداری
– رعایت ادب و نزاکت در ارتباط با همکاران، تامین کنندگان و مشتریان
– اولویت دادن به منافع سازمان در قبال منافع شخصی، با حضور در هر موقعیت شغلی و در هر زمان مورد نیاز
سازمان انتظار دارد که تک تک افراد آن، ارزش های فوق را جزو منشور اخلاقی خود قرار داده و در رساندن شرکت سینا حمد آریا به آینده ای موفق یاری نمایند . پرواضح است سازمان هیچ استثنایی برای کسی قائل نخواهد بود و همه در قبال اجرا و رعایت ارزش ها، مسئولیت یکسان خواهند داشت و
اگرزمانی تعارضی بین عملکرد فرد و ارزش وجود داشته باشد، سازمان ارزش را انتخاب خواهد کرد

خط مشی کیفی سینا

در سینا “کیفیت” ، پایه و اساس مدیریت ارتباط با مشتری و پیشاهنگ بودن در بازارهای هدف است.
بهبود مستمر، افزایش انگیزه پرسنل، حذف فرآیندهای اضافی، رعایت استاندارد، کاهش ضایعات، تولید بدون خطا، ما را در ارتقاء کیفیت یاری خواهند کرد.

ما اثر بخشی سیستم مدیریت کیفیت را با سنجش رضایت مشتری، وفاداری مشتری و دستاوردهای مالی ارزیابی میکنیم

تک تک ما در “بهبود کیفیت” و “دستیابی به اهداف سازمانی” مسئول و متعهد هستیم.

عضویت گروهی محک

سینا خود را متعهد به در نظر گرفتن بخشی از سود خود برای سرمایه گذاری در حوزه سلامت نیروی انسانی خود وحمایت از کودکان سرطانی و نیز توسعه آموزش و اهمیت به محیط زیست در کشور میداند. در همین راستا با عضویت گروهی در طرح با هزار تومن چیکار میشه کرد موسسه خیریه حمایت از کودکان سرطانی محک گامی در جهت پیش برد تعهدات وظایف اجتماعی خود برداشته است.

مدرسه سازی

سینا خود را متعهد به در نظر گرفتن بخشی از سود خود برای سرمایه گذاری در حوزه سلامت نیروی انسانی خود وحمایت از کودکان سرطانی و نیز توسعه آموزش و اهمیت به محیط زیست در کشور میداند.شرکت سینا در راستای وظایف اجتماعی خود را مسئول و متعهد به توسعه فضای آموزشی کشور میداند به همین منظور در طی سه سال گذشته بخشی از سود خالص شرکت را به توسعه فضای آموزشی کشور به خصوص استان آذربایجان شرقی اختصاص داده است.

fa_IRفارسی