تخت احیـــــــــــای نــــــــوزاد لیــــــــونــــا

نوزادان تازه متولد شده معمولا نمی توانند دمای بدن خود را تنظیم کنند و از این رو برای حفظ دمای بدن خود تا سطوح مورد نظر به کمک نیاز دارند. نیاز اساسی برای درمان نوزادان به ویژه نوزادان با وزن کم هنگام تولد، داشتن محیطی با دمای کنترل شده است. برای رسیدن به این هدف در حال حاضر روش های زیادی وجود دارد که نیازمند استفاده از دستگاه های مختلف است که رایج ترین آنها، به غیر از انکوباتورها، گرم کننده های نوزاد هستند. یعنی انکوباتور با گرمایش تابشی مادون قرمز. که اغلب در اتاق های زایمان و بخشهای مراقبتهای ویژه استفاده می شوند. این سیستم امکان دسترسی سریع و آسان نوزاد و تخت را در شرایط ایده ال دمایی فراهم می کند.

تخـــــت احیـــــــــای نــــوزاد
 • دارای تایمر 5،1 و 10 دقیقه ای
 • تایمر اندازه گیری مدت زمان فتوتراپی
 • کنترلرالکتریکی دارای سه حالت baby-manual-prewarm
 • دارای یک عدد سنسور پوستی جهت کنترل دمای بدن نوزاد در حالت
 • دسترسی آسان به نوزاد با قابلیت چرخشی وارمر در دو جهت
 • دارای فن خنک کاری تعبیه شده در قسمت وارمر جهت تهویه هوای داخل وارمر
 • دارای دو عدد هیتر سرامیکی جهت گرم کردن بستر و نوزاد
 • دارای حفاظ وارمر جهت جلوگیری از ورود دست به قسمت محفظه هیتر
 • دارای فوم محافظ جهت جلوگیری از آسیب به سر کاربر
 • دارای تشک با قابلیت رادیو گرافی جهت نگهداشت نوزاد
 • دارای شیلد های پروانه ای و قدسنج در دو طرف با نگهدارنده های پالستیکی از جنس پلی آمید
 • پنج هشدار خرابی: دمای بیش از حد ، قطع برق، تنظیم، بررسی و H/L
 • دارای دسته های هول دهنده در کناره های تخت و دسته کنترل زاویه بستر
 • دارای استند در دوطرف دستگاه جهت قرار گیری مانیتور و پالس اکسیمتر
 • دارای حالت Trend / Rev. Trend کنترل توسط جک گازی
 • دارای سینی نگهدارنده وسایل نوزاد در کف تخت
 • رنگ پودری الکترواستاتیک
بیش از دو سال گارانتی تمامی قطعات
لیـــــــــــونــــــا دارای کاورهای ABS وارمر و تخت
شیلد های پلی کربنات
براق و مندرج

. بستر تشک 754*2000 میلیمتر
. ابعاد کلی تخت: 1200x1060x1790mm
.ارتفاع هیتر تا تشک: 750mm ± 10mm
. ترند و ریورس ترند 15 درجه ای
. دقت سنسور دمای پوست ± 0.1˚ C
. زاویه ماژول گرم کننده 0 درجه، 30 درجه، 60 درجه، 90 درجه برای دو جهت
. قابلیت تحمل وزن ایمن: 10kg

کنترل دمای نوزاد 34.5O
حداکثر ظرفیت بار 0 کیلوگرم
دو عدد جای کپسول و
جای مانیتور
طراحی زیبا
و چشم نواز

دارای چرخ های 125میلی متر قفل تکی که چرخهای قفل دار جهت جلوگیری از واژگونی در جلو قرار دارند

دارای دو عدد نگهدارنده کپسول اکسیژن در پشت تخت

کنترلرالکتریکی دارای سه حالت baby-manual-prewarm
هشدارهای مجزا برای اطلاع رسانی به پرستار قابلیت چرخش قسمت وارمر دسترسی آسان پرستار و دکتر را به نوزاد آسانتر میکند

محل استفاده تخت احیای نوزاد در اتاق عمل یا بخش نوزادان می باشد و صرفا برای نوزادان تازه متولد شده مورد استفاده قرار می گیرد. اساسی ترین قسمت این تخت می توان به قسمت وارمر اشاره کرد. کلیت تخت احیا نوزاد لیونا به دو بخش الکتریکال و مکانیکال تقسیم می شود که بخش الکتریکال شامل : هیتر، چراخ فتوتراپی یا چراغ معاینه و کنتر پنل دستگاه، می شود.

بخش مکانیکال این تخت که قابل استفاده برای پزشکان و پرستاران می باشد عبارتنداز:  ساختار کلی تخت و مدل دیزاین این تخت احیای نوزاد لیونا بر گرفته از دیگر محصولات شرکت سینا حمدآریا می باشد و تقریبا ساختار تخت یا برش قطعات تخت شبیه به دیگر تخت های این مجموعه می باشد. اگر بخواهیم بصورت کاربردی به تخت احیای نوزاد لیونا نگاه کنیم، هد وارمر متحرکت این تخت می تواند گزینه قابل توجهی برای این تخت باشد که قابلیت چرخش ۱۸۰ درجه ای به هر دو طرف را دارد، بخاطر سیم های بکار رفته در داخل هد و جلوگیری از آسیب یا قطع شدن این سیم ها امکان چرخش ۳۶۰ درجه ای هد وجود ندارد ولی به راحتی می توانید ۱۸۰ درجه به هر دو طرف بچرخانید. قسمت بستر این تخت با استفاده از اهرمی که پایین بستر تخت تعبیه شده است به راحتی تا ۱۰ درجه مثبت و منفی قابل تنظیم می باشد. ساید های این تخت برای اینکه دسترسی پرستار یا پزشک به نوزاد آسان باشد قابلیت جدا شدن را دارند. تشک این تخت به نحوی طراحی شده است که قابلیت رادیوگرافی را دارد که بعد از اینکه هد وارمر را چرخاندیم، دستگاه رادیوگرافی در بالای تخت قرار می گیرد و عمل رادیوگرافی انجام می گردد. در قسمت مکانیکال دو استند طراحی شده است که می توان به هر عنوانی ازش استفاده کرد که بیشتر برای نگهداری مانیتور استفاده می شود که از لحاظ تحمل وزن هر استند می تواند تا ۲۰ کیلوگرم را تحمل کند. پایه سرم نیز می توان به دو طرف هد اضافه کرد. در پشت تخت دو عدد جای اکسیژن طراحی شده است تا در صورت نیاز، کپسول های اکسیژن بر روی آن ها نصب شود.

در قسمت اول الکتریکال دکمه های روشن خاموش کن تخت می باشد که در پشت تخت تعبیه شده است. در داخل تخت از باتری پشتیبان استفاده شده است تا در مواقع قطعی برق، آلارم پاور به صدا در بیاد و پرستار را با خبر کند. در اول کار موقع روشن کردن دستگاه تمامی چراغ های تخت روشن می شوند تا کاربر از سالم بودن تمام چراغ ها اطمینان حاصل فرماید. بخش الکتریکال تخت به سه حالت Prewarm (پیش گرمکن)، Manual (دستی) و Baby (نوزاد) طراحی شده است که بعد از روشن کردن تخت حالت Prewarm (پیش گرمکن) فعال می شود که صرفا بخاطر آماده سازی بستر برای نگهداری نوزاد می باشد که اگر بستر سرد باشد بستر را در مدت زمان کمی گرم می کند. مود بعدی، مود Manual (دستی) می باشد که در این مود پرستار یا کاربر فقط می تواند قدرت هیتر را بصورت دستی از صفر درصد تا صد درصد بصورت بازه ده درصدی انتخاب یا تغییر دهد که هیتر با چند درصد از توان خود کار کند که در این مود عملا هیتر از سنسور هیچ فیدبکی دریافت نمی کند و کاملا بصورت دستی کار می کند. مود بعدی، مود Baby (نوزاد) که بهترین و امن ترین مود این تخت می باشد، مواقعی که تخت در حالت مود Baby (نوزاد) قرار بگیرد، پرستار یا پزشک می تواند دمای بدن نوزاد را تعیین کند و دستگاه اتوماتیک دمای بدن نوزاد را بر گرفته از فیدبک هایی که از سنسور پوستی، تنظیم می کند. در مود Baby (نوزاد) اگر دمای بدن نوزاد از دمایی که پرستار یا پزشک ست کرده است، یک درجه بالا برود  آلارم Over یا اگر یک درجه پایین برود آلارم Set به صدا در می آید و تا زمان رفع این مشکل آلارم ها به هیچ عنوان قطع نمی شود.

در کل ۶ تا آلارم روی این تخت پیاده سازی شده است که عبارتنداز: اولین آلارم، آلارم پاور می باشد که مواقع قطعی برق یا قرار گرفتن دکمه پاور بر روی OFF، به صدا در میاد و نشان دهنده مشکل برقی می باشد. آلارم دوم، آلارم سنسور می باشد که در مواقعی که دستگاه در حالت مود Baby (نوزاد) کار می کند، اگر سنسور پوستی ایرادی داشته باشد یا قطع شده باشد به صدا در میاد. آلارم سوم، آلارم Set می باشد که اگر دمای بدن نوزاد از دمایی که ست کردیم یک درجه کم تر شود به صدا در میاد. آلارم بعدی، آلارم Over می باشد که بر خلاف آلارم Set اگر دمای بدن نوزاد از دمایی که ست کردیم یک درجه بیشتر بشود به صدا در میاد. آلارم بعدی، آلارم check می باشد که در مود Manual (دستی) هر ۱۵ دقیقه یک بار جهت بررسی وضعیت نوزاد روشن می شود تا پرستار یا پزشک علایم نوزاد را بررسی کنند. و آلارم آخر، آلارم هیتر می باشد که دائما مقدار توان هیتر را بررسی می کند و اگر در قدرت هیتر مشکلی به وجود بیاید این آلارم به صدا در میاد تا پرستار یا کاربر را از خرابی هیتر با خبر کند.

تخت دارای چراخ فتوتراپی برای کاهش زردی نوزاد می باشد که شدت آن به صورت استاندارد بوده و کاملا نفوذ پذیر می باشد. بعد چراغ فتوتراپی، یک عدد چراغ دیگری هم به عنوان چراغ معاینه به کار رفته شده است که برای معاینه نوزاد طراحی شده است.

fa_IRفارسی